İptal ve İade

Cayma Hakkı:

27.11.2014 tarih ve 291888 sayılı “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği” gereği “Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine” ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

Ancak müşteri memnuniyeti çerçevesinde teslimatı henüz yapılmamış siparişlerinizi iptal edebilirsiniz. Bunun için sipariş takip ekranından teslimat yapılana kadar müşteri hizmetleri telefonumuzu arayarak İptal talebinizi iletebilirsiniz.    

 

İade Koşulları ve İade Talebi:

Satın aldığınız ürünler ile ilgili bir şikayetiniz olduğunda, ayıplı ve kusurlu ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde info@yoreselkesif.com’a iade gerekçenizi ve aldığınız ürünlerin fotoğrafını çekip iade talebinizi mail olarak iletebilirsiniz. 

 

Ürün İadesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

1-Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.

Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde ürünlerin kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz.

2-İade edeceğiniz ürüne ait verilmiş promosyon veya kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gereklidir.

3-Ürünler kesinlikle orjinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte, soğuk ürünler için buz aküleri dondurularak, kırılma tehlikesi olan ürünler için pat pat poşet ile sarılarak iadesi yapılmalıdır.

4-Teslim aldığınız ayıplı ve kusurlu ürünleri iade ederken teslim aldığınız kargo firması vasıtası ile “Karşı Ödemeli” olarak Satıcıya iade edebilirsiniz.

 

Ücret İadesi:

yoreselkesif.com tarafından iade işleminiz onaylandıktan sonra; ödeme yönteminize göre ücret iadesi yapılacaktır. 

Eft/Havele ile yapılmış ödemelerde iade onayını takip eden 3 iş günü içinde ücret iadesi hesabınıza yapılacaktır. 

Kredi Kartı ile yapılmış ödemelerde iade onayını takip eden 3 iş günü içinde yoreselkesif.com tarafından ücret iadesi kredi kartınıza  yapılacak. Ancak bu iadenin kartınıza yansıması tamamen bankanıza bağlıdır ve yoreselkesif.com’un bu sürece müdahale imkanı bulunmamaktadır.