Beçin

Beçin ürünlerimizin tarihi 1920 senesine dayanmakla beraber, 1930 yılından beri ailemiz tarafından işletilmektedir. Büyük dedemiz tarafından bu topraklarda başlamış olan hikayeyi, artık ailemizin 4.kuşağına bırakmaya hazırlanıyoruz...

 

Beçin doğal ürünlerin üretim çiftliği, Çamköy-İkizköy-Kayaderesi üçgenindeki  Marçal Dağı eteklerinde, çam ormanlarının içinde kurulmuştur. Dedelerimiz yörüktür. Bu bölgeye hayvanları otlatmak, pınar ve su kaynağı bulumasından ve yüksek yayla havası olmasından dolayı yerleşmişlerdir. Yerleşik hayata geçtikten sonra 1930 yılından itibaren makilik alanları temizleyerek zeytin fidanlarına memecik ve domat cinsi zeytinler aşılamışlar ve büyük bir zeytin ormanı oluşturmuşlardır. Etrafı çam ormanlarıyla kaplı bu alan doğa harikası görünümdedir. Bu geniş  alan tepelik ve makilik alanlara, hayvan meralarına, yaylalık alanlara, çok değişik coğrafi özelliğe ve mikro-klimalara sahip geniş bir alana sahiptir.

 

Biz bu topraklarda 83 yıldır doğal yollarla üretim yapmaktayız ve Beçin 2011 olarak markamızı aldık ve aynı isimle tüm gerekli şartları yerine getirerek, Organik Tarım Belgesi'ni almak için başvuru yaptık ve Türkiye'nin en büyük organik tarım işletmelerinden biri haline gelmek için çalışmaktayız. Şişeleme ve paketleme tesisimiz Milas-Ören yol üzeri Menteşe Beyliğinin Başkenti Beçin'dedir. Ege Atasözümüzün dediği gibi "bağ kendinden, zeytin dededen olur" mantığı ile her sene bizden sonraki nesiller için yüzlerce yeni zeytin fidani dikiyoruz ve bize emanet edilmiş olan on binlerce zeytin ağacımıza da sevgiyle bakıyoruz.

 

Zeytinliğimizin bir kısmının etrafını, örme tellerle çevirerek içine adaçayı, karabaş otu, kekik gibi aromatik bitkiler ektik. Hem bunu arılarımızın faydalanması için hemde organik aromatik bitkiler yetiştirmek için yaptık.

 

Çifliğimizde bulunan ve her yıl çoğalan zeytin ağaçlarımız  dışında topraklarımızda  mevsime ve iklime uygun çeşitli meyve, sebze ekiliyor. Sulama kendi kuyularımızdan yapılıyor. Ayrıca dört mevsim kendi çiftliğimizde arı kovanlarımız bulunmakta, katkısız,organik arı ürünleri elde edilmektedir.

 

Doğa’dan aldığımızı, doğa’ya geri veriyoruz...

 

ÜRÜNLERİMİZ GIDA VE TARIM BAKANLIĞIN'DAN BELGELİ VE SERTİFİKALI %100 DOĞAL VE KATKISIZDIR

 

görünüm Grid Liste
Sırala

Çam Balı 850 Gr

Balımız, gezdirilen kovanlardan alınmayan, sadece Muğla Marçal Dağı çam ağaçları bölgesi arılarından elde edilen %100 doğal katkısız saf bir baldır. Çam balı, solunum yollarına ve sindirim sistemine yönelik faydaları nedeniyle adeta bir şifa deposudur. Dilerseniz her sabah bir bardak ılık su ile karıştırarak dilerseniz de bir dilim ekmeğin üzerinde kaymağınıza eşlik ederek tüketebilirsiniz.
25,00 ₺

Erken Hasat Naturel Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı 1 Lt

Güney Ege' nin Antik çağlardan kalma şehri (Mylasa) Milas' ın Kayaderesi Köyündeki zeytinliklerimizde yetişen, Memecik türü zeytinden elde edilen butik soğuk sıkım sızma  0,6-0,8 dizem zeytinyağıdır. Sonbaharın başında zeytine düşen ilk çiğ damlası ile toplanmaya başlayan zeytinlerden elde edilen bu özel yağ, farklı tadıyla, daha meyvemsi kokar ve aroması daha keskindir.
25,00 ₺

Karakovan Balı 1300 gr

Karakovan Balı, tamamen doğal, insan müdahalesi olmadan, arılara herhangi bir besleme yapılmadan ve kovanlara yapay mum konmadan üretilen %100 saf baldır. Milas Marçal dağında arılarımızın kütüklerde oluşturduğu tamamen naturel bu balımızı sofralarınıza sunuyoruz.
130,00 ₺

Kekik Balı 850 gr

Balımız gezdirilen kovanlardan alınmayan, sadece Muğla Marçal dağı kekik bölgesi arılarından elde edilen %100 doğal katkısız saf bir baldır. Saf kekik otundan öz toplayan arıların ürettiği şeffaf, kekik kokulu, buruk tatlı bir baldır. Karaciğer başta olmak üzere, mide, astım ve egzama hastalıklarına iyi geldiği halk arasında bilinir.
30,00 ₺

Naturel Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı 1 Lt

Güney Ege' nin Antik çağlardan kalma şehri (Mylasa) Milas' ın Kayaderesi Köyündeki zeytinliklerimizde yetişen, Memecik türü zeytinden elde edilen butik soğuk sıkım sızma  0,6-0,8 dizem zeytinyağıdır.
22,00 ₺

Naturel Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı 5 Lt

Güney Ege' nin Antik çağlardan kalma şehri (Mylasa) Milas' ın Kayaderesi Köyündeki zeytinliklerimizde yetişen, Memecik türü zeytinden elde edilen butik soğuk sıkım sızma  0,6-0,8 dizem zeytinyağıdır.
100,00 ₺

Taş Baskı Zeytinyağı - Çiğ Yağ 500 ml

Artık günümüzde nerdeyse kalmayan eski dönemlerden kalma bir yöntem olan taş baskı sistemiyle üretilen bu ürünümüz meyvemsi ve doğal zeytin yağ  aromasını, vitaminleri koruduğundan dolayı yağın en doğal halidir.
15,00 ₺